31 C
İzmir
Temmuz 1, 2022
Müge&Hakan
Image default
Kahveler

Moliendo Colombia Supremo Huila Yöresel Kahve

Moliendo Colombia Supremo Huila Yöresel Kahve

Çekirdek Tipi: Arabica

Tadım Notalrı: Ağır gövde ,çikolata, şekerleme, bal, kuru üzüm
Yetiştiği İrtifa: <1500 m
Yağmur: 1800 mm
Boyut: 17-18
Asidite: Orta – dengeli
Gövde: Ağır
İçim – Sertlik: Güçlü 

Moliendo Columbia Supremo Huila, orta asiditede, midenizi çok rahatsız etmeyen, içim olarak oldukça sert ve tatlı çikolata tatlarının baskın olduğu bir kahve. Genelde tadım yapan çoğu kişi memnun kalmış. Ben de bu kahveyi oldukça beğendim, eğer kahvede yoğun tadı seviyorsanız, kesinlikle tercih edebilirsiniz, asiditesinin de yüksek olmayışı mide problemleri olanlar için büyük avantaj.

Yeri gelmişken Supremo ne demek açıklamak isterim. Supremo kahve çekirdeğinin boyutu ile alakalı. Supremo çekirdekleri ile yapılan kahveler orta sertlikte ve tatlımsı olurlar. Çekirdekleri sert yapıda olduğu için aroması kolay uçmayan ve uzun süre kendini muhafaza edebilen bir çekirdek türü. Supremo kahve çekirdekleri Antioquia, Tolima, Çaldaş, Valle del Cauca, Huila, Cauca ve Santander bölgelerinde yetişir.

Moliendo Colombia Supremo Huila, her zaman tercih edebileceğim güçlü bir kahve, siz de yoğun tatlardan, çikolata ve tatlı aromalardan hoşlanıyorsanız rahatlıkla bu kahve çekirdeklerini tercih edebilirsiniz, iyi tadımlar.

Related posts

Moliendo Uganda Bugısu AA tadım deneyimi

Hakan Şentürk

Moliendo Amalfi tadım deneyimi

Hakan Şentürk

Moliendo Honduras filtre kahve tadım deneyimi

Hakan Şentürk

Yorum yap